Úřad městské části Praha 8

85 reviews

Zenklova 35/1, 180 48 Praha 8, Czechia

www.praha8.cz

+420222805111

About

Úřad městské části Praha 8 is a District government office located at Zenklova 35/1, 180 48 Praha 8, Czechia. It has received 85 reviews with an average rating of 3.5 stars.

Photos

Hours

Monday8AM-12PM
TuesdayClosed
WednesdayClosed
ThursdayClosed
FridayClosed
Saturday8AM-12PM
SundayClosed

F.A.Q

Frequently Asked Questions

 • The address of Úřad městské části Praha 8: Zenklova 35/1, 180 48 Praha 8, Czechia

 • Úřad městské části Praha 8 has 3.5 stars from 85 reviews

 • District government office

 • "Nejhorší chování s lidmi ! Pani Jiřina Myškova - referentka oddělení matriky …"

  "Libeň - původně ves, povýšená v roce 1898 na město, je nyní součástí městské části Praha 8 a Praha 9"

  "Pristup urednic na matrike je priserny"

  "System volani si telefonem kvuli vytahu (jinak vas na matriku nepusti), dohromady s naprostou neochotou lidi je na palici"

  "Hodnotím okolí zdejšího MÚ, který je dostupný autem i MHD (tramvaj)"

Reviews

 • Mariia

Nejhorší chování s lidmi ! Pani Jiřina Myškova - referentka oddělení matriky ….MATRIKY ! Místa, kde by měli pracovat chápaví a adekvátní lidé! Vrátíme do začátku Při vstupu do podatelny nic nenaznačovalo potíže, u informačního pultu se dívka usmála a ukázala nám, kam máme jít. Tato jedna hvězdička jenom pro milou pani na recepci !Když ale vstoupila do kanceláře paní Jiřině Myškově, na první pohled bylo vidět nepřátelství paní k nám, jako k cizincům , aneb jak na velmi šťastné lidi, pár , které nechtěla vidět, vůbec to neskrývala . Dokumenty jsme s přítelem už připravili před 1,5 měsíce,PŘED 1,5 měsíce zavolali a odepsali pani Jiřině , poslali všechny nenaskenované dokumenty na email , pod podmínkou, že je paní zkontroluje, a věřili jsme jí a ona stanovila datum podání žádosti osobně - 10 dní před svatbou!!!! Jsme připravili už celou svatbu sakra , kterou teď potřebujeme přesunout na další měsíc!!!!! v důsledku toho, když jsme dorazili paní Jiřina podívala se na dokumenty (jako poprvé ) začala ona prostě zlobit , a chovat sebe moc neprofesionálně, nejdůležitější otázka - proč ona to nezkontrolovala dříve, můj přítel je ne z Evropské země , a dostat dokument / změnit ho teď je složité , jsem to psala pani před tím , proto jsem poslala všechno za měsíc před ……na prvním osobním setkání - ona prostě chtěla zrušit už datum svatby , na odpoved že jsme to chceme ještě pokusit opravit , ona řekla že nemá čas …. Potom přišla pani Vrchní promluvila s pani a oni postavili termín za 2 dny , vyřešiv to s ambasádou , s dvěma soudnímu překladačemy a ministerstvem zahraničních věci - na druhem setkání měli ještě horší smůlu ! Pani Jiřina Myškova moc nekvalifikovaná žena ve svém oboru a v mnoha věcech ! A co je nejdůležitější, člověk, který nechce jít na pomoc , a absolutně jakýkoli druh kontaktu! Nejdůležitější bylo její chování - ona byla moc nezdravě nervózní …. Žádáme vás, abyste věnovali pozornost jejímu psychickému zdraví!

 • Vladimir Pecha

Libeň - původně ves, povýšená v roce 1898 na město, je nyní součástí městské části Praha 8 a Praha 9. Od středověku náležela Libeň do obvodu Kouřimského kraje. První písemná zmínka pochází z roku 1363. V minulosti díky svému členitému reliéfu (nadmořská výška se tu pohybuje mezi 186–293 metry) patřila k nejromantičtějším pražským předměstím. Ve druhé polovině 19. století se změnila na průmyslové centrum severovýchodu Prahy. V letech 1898–1901 byla Libeň městem, v roce 1901 byla připojena ku Praze jako její 8. čtvrť. Až do druhé světové války tu bylo rozsáhlé židovské město. Čtvrť má poměrně velkou katastrální výměru 7,14 km2, na které žije 41 000 obyvatel. Libeň - originally a village, promoted to a city in 1898, is now part of Prague 8 and Prague 9 districts. The first written record dates back to 1363. In the past it was one of the most romantic suburbs of Prague thanks to its rugged relief (elevation between 186–293 meters above sea level). In the second half of the 19th century it was transformed into an industrial center of northeast Prague. In 1898–1901 Libeň was a town, in 1901 it was connected to Prague as its 8th district. Until World War II there was a large Jewish community here. The district has a relatively large cadastral area of 7.14 km2, with 41 000 inhabitants

 • Klara Burda

Pristup urednic na matrike je priserny. Takisto i pristup ostrahy, varhanistky a dalsich pracovniku na Libenskem zamecku, kde se konaji svatby. Misto je to krasne, ale pokud tam planujete svatbu, doporucuju si to rozmyslet, protoze jejich chovani vam zkazi cely vas den. Vse je problem, cokoliv je obtezuje, jsou konfliktni a neprijemni. Hosty nechali cekat pred zameckem na slunicku ve 32C a cekali doslova!!! do posledni minuty i kdyz kaple byla pred obradem volna a vsichni byli jiz pritomni. Nepustili je ani do arealu zamecku, aby mohli cekat alespon ve stinu. Takze nasi rodice a prarodice, kterym je pres 75 let nechali cekat v poledne na tom nejvetsim slunicku. Ostraha doslova rvala na pritomne hosty a matrikarka rvala na nevestu. To vse v den svatby. A duvod, protoze si dovolili privezt nevestu primo pred zamek, kde je vjezd jen s povolenim UMC. Cele to bylo nedustojne a vsichni zamestnanci se tvarili, ze je tam obtezujeme. Za konani svatby v prostorech Libenskeho zamecku bylo zaplaceno celkem pres 15 tisic. Vysoce nedoporucuju tohle misto pro svatby. V zadnem soukromem sektoru by takovehle chovani nebylo vedenim tolerovano.

 • Filip

System volani si telefonem kvuli vytahu (jinak vas na matriku nepusti), dohromady s naprostou neochotou lidi je na palici. Mozna dokonce na kyj. Coz mi pripomina, ze je zvlastni, ze tady jeste nepouzivaji kamenne tabulky a klinove pismo, neprekvapilo by me to. Taky me fascinuji zdejsi kancelare. Na jednu kancelar jeden clovek a jedna lednice. Uprimne, tady ten urad je jak z nejakeho bizardniho filmu. Skoda jen ze to jde z penez nas vsech, myslim, ze by cely urad mohl nahradil jeden pocitac. A z budovy by mohl byt treba showroom lednicek. Nebo treninkove centrum jehovistu (jak se dostat do prvniho patra, pres vrazednou ostrahu) … furt by to bylo pro tu budovu aspon trochu naplnujici poslani, oproti uradu — naproste dno uzitecnosti.

 • Martina Žáková

Hodnotím okolí zdejšího MÚ, který je dostupný autem i MHD (tramvaj). Pokud jdete od tramvaje směrem k jeho hlavnímu vchodu, zastavte se u místní pumpy, přivoňte a myslete na období sucha, kdy se zalévat musí. Pak jděte dále k MÚ a mějte oči otevřené - spatříte i tento majestátný strom ochraňující vchod do nádherného svatostánku. Ale taky můžete zahlédnout děti na sportovním hřišti nebo jít cvičit psa na místo zde k tomu určené… Jednu hvězdičku ztrácí místo kvůli hustému dopravnímu provozu (kvůli autům někdy nestíháte tramvajové spoje) a obecně většímu hluku

 • Sabi Na

Byla jsem vyřizovat přihlášení pejska. Paní byla moc milá a vstřícná. Hned po příchodu se mě někdo všímal, paní se mě hned ujala a vše proběhlo rychle a klidně. :-) Jednu hvězdičku dávám dolu kvůli ježibabě na recepci v hlavní budově, která se čtvrt hodiny vykecávala se svoji kamarádkou, mě naprosto ignorovala a po mém dotázaní, kde mohu přihlásit svého pejska na mě hodila tak kyselý obličej (asi jsem si hodně dovolila vyrušit je od konverzace), že jsem si připadala jak když po ní chci kdoví co.

 • Alan Pock

To že vláda omezila pracovní dobu a tím nahnala všechny lidi koncentrovaně do dvou dní je až absurdně komické. Nicméně musím říct, že zaměstnanci úřadu se s tím popasovali na jedničku. Velice ochotně vám po příchodu řeknou co se děje, průběžně za vámi chodí a informují vás o stavu a prostě se snaží aby to fungovalo. Jsem opravdu rád, že už i u nás se najdou úředníci, které práce evidentně baví a umí udělat hezký den ostatním a ve výsledku i sobě.

 • Petr Březina

Byl jsem tu zatím dvakrát, a není to tak hrozné. Funguje to tu na pořadové lístky, čekají doba byla bohužel 30-45 minut na pouhé vyplnění změny trvalého bydliště. Výhoda je, že je kousek metro Palmovka a hned před budovou tramvajová zastávka. Co dobře nevymysleli je jakási kantýna / jídelna přímo spojená s čekárnou, takže se tu dusíte smradem z přepáleného oleje. Samotné úřednice byly ochotné celkem milé.

 • Sash

I say wow! I’ve been living in Prague on and off for last 15 years around Prague 6, 7, 2 and 3 and haven’t seen such efficient government office yet! We just moved to Karlin few days ago, I had to change the address and to obtain a parking permission. It took all together less than 20 min. Staff super polite and efficient. Easy access. Czech Republic welcome to customer centric 21. century!

 • David Rodriguez

Jednim slovem fantazie, čtvrtek agenda parkovacich opravneni otevreno 8 az 12, tak si rikam prijdu az jako poslední, at tam necekam, v 11:46 uz mi lístek nevyjede, přitom na přepážkách 0 lidi a smichem zalité úřednice, na informacích mě bylo sděleno at prijdu v 13h ze zase oteviraji... Ptam se neni nahodou čtvrtek... Joooo je no, tak az v pondělí, takze jednim slovem SUPER

 • Zuzana M

Parkovaci opravneni. Ochotna urednice, velmi rychle vyrizeni. Za to bych dala 5 hvezdicek. Ale neotevrit jako minule roky vydejnu v Ladvi zrovna kdyz je Zenklova ulice uzavrena... Zaver: 600 Kc za parkovaci opravneni a asi 400 Kc za okruzni jizdu taxi po Libni. Autem bych to asi nezvladla, protoze i taxikar narazil na necekanou uzavirku.

 • Luuuca Kuzelova

Dnes jsem byla vyřizovat nový OP a kdybych mohla , tak dám paní Renate Novákové 10 hvězd. I přes ten nával co tam byl , byla usměvavá, milá, ochotná, vstřícná a profesionál......za mě dělá pro lidi víc než jen svou práci. Škoda, že se OP nemění 2x do roka. Za paní Novákovou bych klidně chodila s radosti častěji.

 • Petra Jelínková

Výborný přístup,ochota,rychlost,úsměv,poradí,zvedají telefon.byla jsem na prijmu zadosti a vydeji OP pro rocniho syna a fakt super.nikdy jsem nezažila tak profi přístup. A kdyz jsem se ptala ochranky na chodbe při cekani,zda nemůžou otevřít okno,tak bohužel,ale byla mi.i synovi nabidnuta voda. …

 • MajBoss

Toto místo navštěvuji poměrně často. Kdykoliv si jdete zažádat nebo vyzvednout nějaký doklad. Někdy čekáte poměrně dlouho než dojdete na řadu, ale je zde místo na sezení a automat na kávu, takže čekání rychle uteče. Paní, která vydává doklady je velmi milá a sympatická.

 • The Stage

Dnes jsem toto místo navštívil, protože jsem si šel žádat o občanský průkaz. Všechno proběhlo v absolutním pořádku a klidu. Paní na oddělení 2A mi byla sympatická a hodně veselá. Je zde také automat na vodu a na kávu. Všechno je zde zařízeno moderně, spokojenost ;)

 • Rahim D

Katastrofa ! Nekvalifikované pracovníky na oddělení matriky ! Referentka pani Jiřina Myškova….. Pokud máte možnost, jděte jinam! Pokud jste cizinec, rozhodně změňte místo podání dokumentů k uzavření manželství! Takovou nenávist k lidem jsem ještě neviděl!

 • Hanka Hanka

Byla jsem si udělat nový občanský průkaz a na přepážce byla velmi milá paní, která mi vše vysvětlila. Často pochvaly nedávám, ale s tímto přístupem a ještě na úřadě musim. Velmi chválím paní Novotnou. Doufám, že tam bude vždy když budu potřebovat :). Děkuji

 • podpora - help w369blog

Absolutne nezvladaji pristup lidi, cekate venku a pak zase uvnitr. Otazka je co je lepsi...Ocekaval bych lepsi logistiku pristupu lidi. Na prvni dojem mi to.prijde, ze na uradech jako by nouzovy stav neexistoval a vse bezi ve starych urednicky koleji....

 • A.S. Adamová

Oddělení Matrik - katastrofa.Tady se nezdraví. Jedna naštvaná úřednice vyřizuje "objednávky" mezi dveřmi. Dovolila jsem si odmítnout podepsání převzetí dokumentu, který jsem nedostala, vyřízení moji žádosti se tím protáhlo na 55 minut.

 • Turek Matyáš

Oceňuji trpělivost všechno zaměstnanců. Vzhledem vysoké návštěvnosti cizinců pro ně komunikace není jednoduchá (když jedna strana nemluví česky) . Z důvodu časové náročnosti bych zařídil samostatné číselné řady pro občany ČR.

 • Jan Slavíček

Občas se jim vypínají obrazovky s pořadovými čísly a při změně čísla to ani nepípne, takže klient musí mít oči přilepené na monitoru. Je to dost nepříjemné, protože u přepážky čekají jen dvě minuty a pak jde další klient.

 • Radek Vavřín (Huapango)

Nepřijde mi moc rozumné v době pandemie změnit pracovní dobu na dva poloviční dny, kdy se sem nahrne hromada lidí...přijde mi to nezodpovědné. Nehledě na to, že se otevírací doba liší s otevírací dobou na internetu...

 • Lam Tran

Byl jsem se zaregistrovat na ekonomickém oddělení. Na informacích byla milá slečna, která mě navigovala ke správným dveřím. Čekal jsem asi 3 min, než na mě přišla řada. Paní úřednice byla velmi milá a vše poradila.

 • Karla Lažanská

Velice ochotná pracovnice na informacích , protože jsem přišla v době obědatak mi vysvětlila co a jak. Byla jsem jí zato moc vděčná.Mojla jsem počkat v prostoru občerstvení a dát si něco z jejich nabídky. …

 • Jiří Vlček

Naprosto debilni úřad .. při kliknutí na systém a vytisknutí lístků, na obrazovce se ukázalo mě číslo a u přepážky mi lživě řekli, že nesvítilo. Musel jsem si kouknout nové a znovu čekat. Všem NEDOPORUCUJI !!!

 • Antonín Papoušek

Bylo ný dobré aby pan tajemník dal na vaše webove stránky aktuální otevírací dobu. Plno lidi si udělá volno aby mohl n úřad. Po příjezdu na úřad zjisti ze v úřední době je zavreno

 • Tytek Kucharski

Z 5 návštěv 4 příjemné (ze strany úředníků). Prostředí by mohlo mít vyšší úroveň, kdyby tam nebyly na každém rohu vyvěšeny tuny papírů s různými fonty, ale jinak spokojen.

 • Alena Jorova

Dá se objednat přes internet, což je ve většině případů rozhodně nejlepší volba. Úředníci jsou většinou milí a vstřícní, dnes byla paní na vydávání OP naprosto perfektní.

 • Miroslav Vojtek

Vyřízení OP bez problémů. Při objednání přes internet čekací doba do 5 min. Referenka byla ochotná a nápomocná i když některé informace od ní nebyly úplně správné.

 • Lu C

Na uradu v ramci oddeleni dokladů je nový vyvolávací system,bohuzel vask cekanim stravite mnohem vice času. Doporucuji si na řešení pasu ci OP vyhradit 60 min...

 • Tataflow G

Absolutně nerozumím, čekám hodinu a půl na změnu adresy , poloprázdno , už se vystřídalo asi třicet lidi ,a stále čekám .

 • Vera Eliaskova

Cesta na úřad složitá v důsledku rekonstrukce tram. kolejí. Vzhledem k množství lidí na úřadě, jsem byla brzy odbavená.

 • honzapha8

Naprostá ignorace bezpečnosti na Praze 8. Zejména Palmovka. MP evidentně nekoná a pan starosta umí jen zvyšovat daně.

 • Jana Vodolán Zettlovà

Byla jsem tam 12.9.22 zažádat o novou občanku a pas BEZ OBJEDNÁNÍ. Vše vyřízeno za půl hodiny, takže super.

 • Jan Varga

Úřad, když člověk chytne správné lidi jde vše. Jinak je to Úřad. Občas se na něj musí dojít.

 • dotreticevsehodobreho

To, ze vám přijdou pokuty za parkování až o 7 měsíců později, je opravdu na skvěle úrovni.

 • David Gabriel

Zmena trvaleho bydliste. Rychle, svizne a prijemne pani za prepazkou co se vsim poradi.

 • ASH 721

Vstup do budovy úřadu by byl praktickej i z ulice Zenklova, kde jezděj tramvaje.

 • Josef Sedlacek

V rámci možností funguje rychle a referenti na přepážkách jsou příjemní.

 • Jiri Markvart

Ja byl párkrát na živnostenském a nečekal jsem nikdy dele jak pět minut

 • Pavel Dmitrevskij

Nejhorší oddělení pro právnické osoby. Čekací doba víc než 1 hodina…

 • Tereza Roztočilová

Vše je na dlouhé čekání, minimálně hodina i v méně vytížené časy.

 • David Vokrouhlík

Ochotné pracovnice. Až na to čekání všechno proběhlo v pořádku.

 • Romeo Berlin Fietz (Gayboy)

Prostorné, vše jsem rychle vyřídil, pracovnice příjemné. Díky

 • Jindrich Inosh

Velice ochotní úředníci, kteří se snaží vyhovět. Spokojenost.

 • J J

Super. Skoro jsem nečekala. OP i pas vyřízeny velice rychle.

 • Martin

Paní na oddělení matriky příjemná a ochotná se vším poradit.

 • Eleah Beton

Nejpomalejší MU v Praze...pošlu vám to ve třech kopiích

 • Lukáš Kulovaný

Milá, laskavá a profesionální úřednice na matrice.

 • Ondřej Pavlík

Na žádost o nový OP čekání hodinu a půl fronta

 • Zbynda

Vyřízeno bez čekání všechno, co bylo potřeba.

 • Lukáš Fanta

Urad co jede 2 dny v týdnu... co na to říct?

 • Laeg Mortemir

Vše vcelku rychlé a v pořádku

 • Laudari baja onkeli

Prague 8 municipality

 • John-Patrick Rott

Sehr gut organisiert!

 • Patrik Vodička

Mrtki líný

 • Carlo Hudratore

Urad

 • Libor Matĕjka
 • Tashi Erml
 • Petr Cihelka
 • Jitrenka Cermankova
 • Petr Zdražila
 • BRIXAW
 • Danny Persein
 • Martin Vyšný
 • Jiří Novotný
 • valmez
 • Vlaďka Jahů
 • Dmitrii Egorov
 • Marie Orletová
 • ejjeke chytil
 • Klára Váchová
 • Leos Dvorak
 • jana medved
 • Dalibor Koščo
 • Spitihnev Cerny
 • Stanislav Abdullah عبد الله Urban
 • Alfons Zajac
 • Adam Forro
 • Pavel Chaloupek
 • Eva Soukupová

Similar places

Prague 9 City District Office of Prague 9

111 reviews

Sokolovská 324/14, 190 00 Praha 9-Vysočany, Czechia

Úřad městské části Praha 6

94 reviews

Československé armády 601/23, 160 00 Praha 6-Bubeneč, Česko

Municipal Authority of Prague 10

92 reviews

Vršovická 1429/68, 101 00 Praha 10-Vršovice, Czechia

Úřad městské části Praha 1

68 reviews

Vodičkova 681, 110 00 Nové Město, Česko

Úřad MČ Praha 11, budova Vidimova

48 reviews

Vidimova 1324/1, 149 41 Praha 11-Chodov, Česko

Prague 3 - City District Office

37 reviews

Seifertova 559, 130 00 Praha 3-Žižkov, Czechia

Office of Prague 22

29 reviews

Nové nám. 1250, 104 00 Praha 22, Czechia

Úřad Městské části Praha 19

22 reviews

Semilská 43, 197 00 Kbely, Czechia

Úřad městské části Praha 3

16 reviews

Havlíčkovo nám. 700/9, 130 00 Praha 3-Žižkov, Česko

Úřad MČ Praha 11, budova Ocelíkova

13 reviews

Ocelíkova 672/1, 149 41 Praha 4, Česko