Národní muzeum

32415 reviews

Václavské nám. 68, 110 00 Nové Město, Czechia

www.nm.cz

+420224497111

About

Národní muzeum is a Museum located at Václavské nám. 68, 110 00 Nové Město, Czechia. It has received 32415 reviews with an average rating of 4.5 stars.

Photos

Hours

Monday10AM-6PM
Tuesday10AM-6PM
Wednesday10AM-6PM
Thursday10AM-6PM
Friday10AM-6PM
Saturday10AM-6PM
Sunday10AM-6PM

F.A.Q

Frequently Asked Questions

 • The address of Národní muzeum: Václavské nám. 68, 110 00 Nové Město, Czechia

 • Národní muzeum has 4.5 stars from 32415 reviews

 • Museum

 • "Národní muzeum v Praze (zkratka NM, od roku 1848 České muzeum, v letech 1854–1919 Museum Království českého) je nejvýznamnější česká muzejní instituce"

  "Budova Národního muzea je velmi hezká z vnějšku i uvnitř, rekonstrukce která proběhla mezi lety 2015 až 2018 se povedla"

  "Kdo přijede do Prahy, musí povinně navštívit tuto absolutní nádheru"

  "Naprosto úžasný zážitek! Popravdě jsem neměla od muzea extra vysoká očekávání, takže realita mě opravdu mile překvapila"

  "Návštěva Národního muzea byla skvělým zážitkem"

Reviews

 • Lukáš Němec

Národní muzeum v Praze (zkratka NM, od roku 1848 České muzeum, v letech 1854–1919 Museum Království českého) je nejvýznamnější česká muzejní instituce. Bylo založeno v roce 1818 jako Vlastenské muzeum za vlády Františka I. ze soukromých sbírek tehdejší české šlechty. Poslední významná rekonstrukce byla dokončena v říjnu 2018, na sté výročí vzniku Československa. Muzeum plní funkci sbírkotvornou, vědeckou, osvětovou a metodickou, zaměřuje se na více vědních a sbírkových oborů, jak přírodovědných (mineralogie, zoologie), tak historických (archeologie, numismatika) a uměleckých. Své sbírky spravuje a vystavuje v řadě budov v Praze i jinde v Česku. Od roku 1891 sídlí Národní muzeum v monumentální novorenesanční historické hlavní budově v horní části Václavského náměstí v Praze. Pod Národní muzeum spadá také řada dalších expozic v muzeích a památnících především v Praze, ale i v dalších místech Česka. K výsledkům vědeckého bádání v muzejních sbírkách patří například objev nejstarší známé cévnaté suchozemské rostliny světa Cooksonia barrandien. Národní muzeum se skládá z pěti odborných, do jisté míry samostatných ústavů: Přírodovědeckého muzea, Historického muzea, Českého muzea hudby, Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur a Knihovny Národního muzea. Každý z nich má ještě několik specializovaných oddělení a sbírky, které obsahují dohromady více než třináct milionů předmětů. Generálním ředitelem Národního muzea je od roku 2002 Michal Lukeš.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ne

 • Jan Vintr (York)

Budova Národního muzea je velmi hezká z vnějšku i uvnitř, rekonstrukce která proběhla mezi lety 2015 až 2018 se povedla. Zajímavá je nově otevřená vyhlídka v hlavní kupoli, odkud vidíte všemi směry na celou Prahu, zážitek poněkud kalí nutnost vystát frontu nejdřív na vytah a následně na schody. Další nepříjemností je snaha personálu donutit vás nechat si v šatně batoh, na argument že v něm mám drahou elektroniku, kterou do šatny určitě nedám, nakonec řekli že mám batoh nosit na hrudníku, výborný nápad. Co se týká sbírek tak jsou hezké, ale při porovnání s přírodovědným muzeem ve Vídni je zde poměrně chaos a kvalita expozice není na takové úrovni, nicméně za návštěvu určitě stojí. V muzeu je několik míst kde se člověk může občerstvit, případně si sníst vlastní svačinu. Pokud se chcete vyhnout frontám u vstupu, tak doporučuji nákup vstupenek předem a pokud si s sebou nemusíte brát batoh tak si taky ušetříte starosti.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
10–30 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Kuma mon

Kdo přijede do Prahy, musí povinně navštívit tuto absolutní nádheru. Velice doporučuji si koupit vstupenky online nebo alespoň na místě pomocí pokladních automatů. Určitě ne klasicky u pokladny, budete zbytečně čekat ve frontě. Samozřejmostí jsou zde suvenýry, bufet, toalety, a šatny, kam si můžete odložit batoh a oblečení. Dále si určitě stáhněte aplikaci. Kdybychom ji neměli, tak bychom se úplně ztráceli. Muzeum je, co se týče přehlednosti, totiž trochu pozadu. Muzeum má totiž dvě budovy - starou/historickou a novou. A v každé budově se nachází několik pater, a v každém patře jsou zas různé exponáty. Lituji starší lidi, kteří moc dobře neovládají mobil. To je snad jediné, co musím vytknout. Jinak jsme si výlet moc užili!
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Tereza Kratochvílová

Naprosto úžasný zážitek! Popravdě jsem neměla od muzea extra vysoká očekávání, takže realita mě opravdu mile překvapila. Expozice jsou moderní a interaktivní. Někde je videomapping, jinde hlas vypráví o historii Čech, dále se koukáte na video z přípravy expozice o pravěku. Když si stáhněte aplikaci do mobilu, můžete si k prohlídce pustit audioprůvodce a u plejtváka vám aplikace nabídne rozšířenou realitu. V ceně vstupenky je rovněž vstup do kopule - o vikendu chvíle čekání, ale nic extra. Výhledy nádherné. Ceny za občerstvení trochu vyšší, než bych si představovala, ale káva i dýňová polévka vynikající. Doporučuji koupit vstupenky předem, ať se vyhnete čekání u pokladny.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Veronika H.

Návštěva Národního muzea byla skvělým zážitkem. Exponáty jsou krásné, expozice jsou členěny systematicky a pomohou návštěvníkovi pochopit různá období. Interaktivní prvky umístěné na “každém rohu” činí z návštěvy muzea i velkou zábavu pro děti. Ani na chvilku jsme se nenudili. Nechybí toalety, které i při velké návštěvnosti byli stále čisté a udržované a možnost občerstvení. Úžasný je pohled z kopule a neuvěřitelná spousta minerálů, které nám zůstanou ještě dlouho v paměti. Oceňuji možnost nákupu vstupenek on-line, díky kterým se vyhnete případně frontě u pokladny.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Martin BÁBUN

Národní Muzeum v Praze, nádherně provedená rekonstrukce budovy Národního muzea jak zvenčí tak uvnitř, z vyhlídkové kopule je skvělý výhled na Prahu. Tisíce zajímavých exponátů, poučná videa, stále je co si prohlížet. Projít si celé muzeum je na celý den, v budově je i kavárna kde si můžete posedět u kafíčka se zákuskem a pokračovat v prohlížení muzea. Tunelem můžete projít do druhé budovy. Šatna je zdarma, skříňky na věci na vratnou minci, vstupenky doporučuji koupit předem projdete tak turnikety bez čekání. Určitě doporučuji navštívit je to nádhera .
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Petra Ćmielová

Má první návštěva po rekonstrukci, kterou zmáklo muzeum poměrně dobře. Expozice jsou hezky zpracované, interaktivní, je vidět snaha o modernizaci. Změny jsou vidět a jsou moc fajn. Pro milovníky historie by jeden den nestačil. Celkový dojem mi kazí trošku vzhled kavárniček, na tom by se dalo ještě zapracovat, ale člověk tady nejde na kávu. Šatna zdarma a vstupné na to množství expozic je opravdu nízké v porovnání s jinými. Určitě stojí za to omrknout. V ceně je i vyhlídka na kopuli a nová budova.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ne

 • Lubomír Kratochvíl

Samotná budova Národního muzea už stojí za pozornost. Krásná dominanta nad Václavským náměstím. Nepřeberné množství zajímavostí, atraktivní doprovodná projekce. Příjemný personál ochotný poradit,sociální zařízení dostatečné a čisté, občerstvení,šatna ,odkládací skříňky. Když bude někdo chtít asi nalezne nějaké malé nedostatky,ale v záplavě těch pozitiv se ztratí . My jsme zde strávili několik příjemných hodin a nelituje!!! Všem doporučuji!
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Teťana Puszková (tančik)

Byly jsme na výletě ze školou, měli jsme zaplaceno i s výkladem se začátku slečnu nebylo slyšet jelikož tam bylo moc skupin, ale po chvilce se vše zlepšilo. Výklad byl zajímavý slečna, i když děti se pořád na něco vyptávat nenechala se zaskočit na vše odpovídala. Jelikož jsme měli omezený čas tak jsme nestihli projít celý muzeum. Doporučuji se tam jít podivat, je to moc zajímavé.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Tereza Kissova

U vstupu jsme čekali chvilku.Děti mají vstup zdarma.Expozice krásný, má to svoje kouzlo. Na vyhlídku jsme nečekali fronty a výhoda byla, že pouštěli určitý limit lidí nahoru. Prošli jsme až do nové budovy. Jen do dětské části by jsme museli zaplatit vstupné navíc a to už jsme nestihli.Ale i tak jsme si to užili a děti byli nadšené. Rozhodně doporučuji navštívit
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Nevím

 • Standa

Byli jsme zde s rodinou již poněkolikáté a vždy objevíme nové exponáty, které jsme přehlédli. Naše děti (4 a 7) se rozhodně nenudí a nejvíce je baví přírodovědecká expozice, kde si mohou prohlédnout zvířata z blízka. Ostatní expozice jsou také nádherné a rozhodně stojí za zhlédnutí. Vždy se budeme rádi vracet.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Soňa Vondráková

Moje druhá návštěva po mnoha a mnoha letech. Expozice jsou nádherné, jediný co mě nenechalo moc klidnou bylo to, jak dokážou dospělí na všechno hrabat a opatlávat skla u expozic.. u dětí vás to tolik nepřekvapí (ne, že by jich tam bez dozoru nelítalo dost), ale dospělej člověk by měl mít rozum a nějakou úctu.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Jan Varga

Nádhera a to jak venku tak uvnitř. Mnoho a mnoho exponátů. Nádherné zrekonstruovaná budova. Výhled na věži nad kopulí. Sbírky všeho. AR u modelu plejtváka. No prostě to stojí za návštěvu. Počítejte min 4hod. Lístky se dají koupit online tím zrychlit vstup. Super propojovací tunel mezi novou a starou budovou. No úžasné.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Bez čekání

 • Petr Jebousek

Nádherná nově zrekonstruovaná budova, která stojí sama o sobě za zhlédnutí. Aktuální výstavy jsou moc hezké. Doporučuji zakoupit vstupenku online namísto stání ve frontě. Nezapomeňte navštívit kupolí s úžasným výhledem na celou Prahu. Občerstvení přímo v budově je poměrně drahé.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Eliška Šanderová

Úžasné Národnú muzeum, vstup 280 Kč do celého muzejního komplexu (včetně Nové budovy NM, kde probíhají souběžně různé tématické výstavy v několika patrech). Nádherné, určitě si vyhraďte několik hodin na návštěvu a zajděte se podívat do kopule- krásný výhled na Václavské náměstí :-).
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Hana Vejvodova

Byli jsme zde v sobotu, pršelo, prázdniny. Bylo zde tak moc lidí, že se nedalo moc v klidu na všechno podívat. Kavárna přeplněná s min.židlí a stolů. Dámské WC v 1.patře fungovala jen 2. Fronta strašná. Kdo to zde nezná, bloudí. Zaměstnanci od kterých jsem chtěla navigovat kde je šatna (zásadní info) nevěděla. Lístky se vyplatí koupit online (jinak fronta na cca 20 min.).

 • Radek Tejkl

Nádherná budova zvenku a ještě nádhernější zevnitř. Už vstupní hala vezme dech. Expozice moc pěkné a zaberou návštěvníkovi skoro 4 hodiny procházky. Měli jsme štěstí a viděli jsme originál Věstonické Venuše. A necelé 300 Kč za vstup mi připadá adekvátní. Moc pěkné strávený čas.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Hana Svatošova

Včera jsem navštívila po dlouhých padesáti dvou letech Národní muzeum a byla jsem úplně nadšená. Prošla jsem ho od kopule až po novou budovu a všechny expozice byly nádherné upraveny a nadchla mě všechna videa, která expozici doplňovala. Byl to pro mě velký zážitek.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Dudy

Muzeum, před pár léty zrekonstruované, řekl bych pýcha Prahy a i když jsem zažil i větší, je dost velké a strávíte tady klidně půl dne. Naprosto nádherné. Personál je velmi milý a určitě rád pomůže. Člověk bude žasnout nad jednotlivými exponáty, ale i nad samotnou architekturou muzea. Pro mne nevšední zážitek a všem rozhodně doporučuji.

 • Anna Veselá

Povedená rekonstrukce, dobře promyšlené a zajímavé expozice. Doporučuji si ale na návštěvu vyhradit klidně i celý den, obzvlášť pokud budete chtít projít i novou budovu. Dopoledne nám tak tak stačilo na projití staré budovy.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Pavel Kuthan

Byla to první návštěva po rekonstrukci budovy a sbírek. Nádhera. Ve světovém měřítku se vůbec nemáme za co stydět. Pobyli jsme pět hodin a zdaleka neobjevili vše. Zpočátku byla trochu obtížnější orientace.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Ne

 • Vlasta Blažková

První má návštěva po opravě muzea která dopadla na jedničku. Moderni muzeum se spoustou videoprodukcí. Spojovací chodba mezi muzeí nemá chybu. Z návštevi jsem unešená a nadšená. Kdo tu ještě nebyl ať se do muzea vydá. Nová budova tak přepichová není ale věřím že se brzy starému muzeu vyrovná. Další

 • Eva Babizna

Super zážitek, bohužel jsme měli jen 3 hodiny a to se stihnout nedá, ale prošli jsme i spojovací chodbou do nové budovy ( federálního shromáždění). Promítání v chodbě i uzavřené kulaté mistnosti, výjevů z novodobé historie, bylo moc krásné. Z kopule jsme si užili luxusni výhled po cele Praze. Další

 • Ondřej Kluska

Oprava muzea se povedla, interaktivní prvky jsou super. Hlavně v tunelu a 3D promítání v oddělení zvířat. Bezvýznamné mínus je za slabou Wi-Fi, když jsem nechtěl použít vlastní data, tak nešla aplikace.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
10–30 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Jana Housková

Impozantní budova a především z průchodu mezi starou a novou budovou budou děti nadšené! Nádherné zajímavé exponáty v životní velikosti. Vhodný výlet i pro menší děti. Rozhodně doporučuji navštívit!
Den návštěvy
Ve státní svátek
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Ano

 • Romana Folková

V Národním Muzeu jsem byla po rekonstrukci poprvé - je to úžasné!!! Sbírky a výstavy taky moc zdařilé. Jedinou výhradu mám, k podle mého názoru, nic neříkající a neucelené výstavě 50. léta.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Bez čekání
Rezervace vstupenek
Nevím

 • Daniel Pospisil

Krasna budova muzea, ktera vybizi k fotografovani. Doporucuji ovsem i samotnou navstevu stalych expozici uvnitr muzea. Naleznete zde vse od prehistorie az po nedavnou minulost. Je nutne si vyclenit nekolik hodin aby jste si muzeum prosli opravdu cele. Další

 • Pavel Varmuža

Nádherné, spoustu prvků interaktivních prvků, po rekonstrukcí muzeum 21. Století. Některé pasáže pro děti nezáživné, ty jsme jen proletěli. Ale zvířata, pravěk, minerály- tam jsme se zasekli na hodně dlouho. Fantastické a doporučujeme všemi deseti. Další

 • Olga Holečková

Krásné prostory Národního muzea plus úchvatná expozice Zázraky evoluce a dechberoucí výhledy z kupole. Expozice je moc pěkně udělaná, obsahuje projekce a různé interaktivní prvky, což bude bavit hlavně děti. Na kupoli se musí vystát fronta, … Další

 • Jolana Jeřábková

Místo, kde se zabaví jak děti, tak i dospělí. A počítejte s tím, že jedna návštěva vám stačit nebude :) O víkendu jsme viděli Věstonickou Venuši.
Den návštěvy
Ve státní svátek
Doba čekání
10–30 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Kateřina Ciriaková

Národní muzeum stojí za návštěvu. Krásné výstavy, čisté, přehledné. Jen je potřeba vyhradit si dostatek času. Ideálně celý den. Dospělý vstup 280,-. Dítě 2.5 roku zdarma. Lístky možné zakoupit i pokladen nebo u terminálu. DOPORUČUJEME Další

 • Miloš Jakubík

Pokud si to chcete projít volným krokem a prohlédnout si i některá videa, je to na celý den. Úžasná rekonstrukce sbírek i samotné budovy.
Den návštěvy
V pracovní den
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Ivana Kvapilová

Krásná budova se spoustou exponátů. Vzhledem k hodně velkému počtu lidí i uzavírali jednotlivé expozice a tvořila se fronta.
Den návštěvy
O víkendu
Doba čekání
Do 10 min.
Rezervace vstupenek
Ano

 • Jirka Bayer

Byl jsem tu asi po 20 letech. Pěkně připravené expozice, dobře zrekonstruované. Nesmí se opomenout malby na schodišti a hlavních místnostech. Vstupné platí i do vedlejší budovy "Nové". Užijte si to.

 • Pavel Michno

Krásné opravena budova,sbírky tskd super I když jsem očekával více vystavených předmětů, např Keltové, období před nimi atd. Trochu moc politiky, ale celkový dojem je nadprůměrný. Další

 • Petronel

Dominanta Václavského náměstí, stojí za návštěvu, krásná budova, stále expozice historie světa, živočichů, kostra velryby, spousta kamenů, minerálů. Tématické výstavy, … Další

 • Václav

Je to moc krásné, úžasná výstava. Příjemné prostředí, vnitřní prostory krása. Občerstvení perfekt. Nemá to chybu, všem doporučuji. Další

 • Martin Kohlíček

Že začátku jsem bloudil ale pak jsem si to hezky užil. Naposledy jsem tam byl před 30 to lety. Velká proměna. Určitě doporučuji.

 • Ondřej Novotný

Muzeum je hezky nazdobené, expozice hezky připravené, ale na to že je to naše národní muzeum, tak jsem čekal trošku víc. Další

 • Zuzana Přibylová

Místo, které by měl vidět každý Čech. Kulturní a také historický zážitek, který stojí za to pravidelně ho opakovat. Další

Similar places

Sex Machines Museum

10577 reviews

Melantrichova 476 /18, 110 00 Staré Město, Česko

Muzeum Smyslů

6401 reviews

Jindřišská 939/20, 110 00 Nové Město, Česko

Muzeum fantastických iluzí

6302 reviews

Vodičkova 31, 110 00 Nové Město, Česko

Muzeum Franze Kafky

5156 reviews

Cihelná 635, 118 00 Malá Strana, Česko

Beer Museum

3517 reviews

Husova 21, 110 00 Staré Město, Česko

Czech Museum of Cubism

2192 reviews

House at the Black Madonna, Ovocný trh 19, 110 00 Staré Město, Czechia

Film Legends Museum of Prague

2027 reviews

Opletalova 1535/4, 110 00 Nové Město, Czechia

Muzeum Karla Zemana

1947 reviews

Saská 520/3, 118 00 Malá Strana, Česko

Museum of Public Transport

1915 reviews

Patočkova 132/2, 162 00 Praha 6-Střešovice, Czechia

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

1758 reviews

Jánský vršek 8, 118 00 Malá Strana, Česko